Internet

Biuro Obsługi Klienta Białogardzkiej Telewizji Kablowej jest czynne:

Od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

tel. 94 312 35 78

adres e-mail: btkbiuro@btk.net.pl

Internet przez TV kablową – jak to działa?

Przesyłanie danych odbywa się w sposób podobny do retransmisji normalnego programu telewizyjnego. Do stacji czołowej umieszczonej w naszej centrali podłączony jest specjalny modem centralny, wyposażony w zestaw tzw. Modulatorów QAM. Zamieniają one sygnał cyfrowy (dane komputerowe) na sygnał analogowy zajmujący podobne pasmo jak normalny program telewizyjny. Abonent jest wyposażony w specjalny modem kablowy podłączony do sieci w taki sam sposób jak telewizor, który zamienia odebrany sygnał z powrotem na postać cyfrową. Dzięki stosowanej modulacji QAM oraz znacznej ilości pasma przeznaczonego na transmisję (8MHz) możliwości przesyłowe sieci telewizji kablowej znacznie wykraczają poza możliwości zwykłych modemów analogowych (dziesiątki i setki Mb/s). Transmisja danych w kierunku od abonenta do operatora (upstream) wykorzystuje tzw. kanał zwrotny w sieci TVK. Ponieważ jego parametry są zwykle gorsze niż parametry kanałów dosyłowych stosowaną powszechnie modulacją jest QPSK. Przepływności w tym kierunku osiągają wartości mierzone w dziesiątkach Mb/s.

Co należy posiadać żeby móc skorzystać z Internetu?

Wystarczy być abonentem BTK i posiadać drugi pakiet programowy oraz komputer PC.

Zalecana minimalna konfiguracja komputera:

 • Procesor 486 DX 66
 • 32 MB RAM
 • Napęd CD x 4
 • Windows 95 lub Linux, Unix
 • Zainstalowana karta sieciowa (10/100) z wyjściem RJ 45

W pomieszczeniu, w którym stoi komputer MUSI znajdować się instalacja TV.

Jak wygląda instalacja?

Po podpisaniu umowy na korzystanie z oferty BTK oraz uiszczenia opłaty aktywacyjnej, w uzgodnionym terminie, technik BTK dokona instalacji łącza oraz modemu kablowego. Podłączenie łącza internetowego w mieszkaniu posiadającym instalację telewizji kablowej BTK polega na modyfikacji istniejącego przyłącza poprzez założenie rozgałęźnika sygnału oraz ułożeniu kabla koncentrycznego do modemu kablowego.

Co to jest modem kablowy?

Modem kablowy (ang. Cable modem) to urządzenie służące do transmisji danych komputerowych przez sieć telewizji kablowej. Obecnie stosujemy w naszej sieci modemy kablowe pracujące w standardzie EuroDOCSIS 1.1 co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne pasmo częstotliwości. Najpopularniejszym zastosowaniem modemów kablowych jest dostęp do Internetu , ale przy ich pomocy abonenci mogą się również komunikować między sobą wewnątrz sieci.

Co to jest standard DOCSIS – EuroDOCSIS 1.1

Standard Data Over Cable Service Interface Specifications [DOCSIS] jest standardem zatwierdzonym przez konsorcjum Multimedia Cable Network System [MCNS] jako obowiązujący standard w zakresie transmisji danych poprzez abonenckie sieci kablowe . Standard DOCSIS projektowany był pierwotnie do zastosowania w amerykańskich telewizjach kablowych wykorzystujących kanały NTSC w paśmie częstotliwości 6MHz. W Europie, gdzie dominuje system PAL, sieci kablowe mają kanały pracujące w paśmie 8MHz lub w mieszanym paśmie 7 i 8 MHz. Zaadaptowanie standardu DOCSIS do europejskich warunków zaowocowało powstaniem standardu EuroDOCSIS 1.1 który umożliwia pełne wykorzystanie kanałów pasma 8MHz, obsługując większe szybkości transmisji.

Czy transmisja danych poprzez sieć kablową wpływa na jakość sygnału telewizyjnego?

Transmisja danych poprzez sieć telewizji kablowej nie ma żadnego negatywnego wpływu na jakość odbieranego sygnału telewizyjnego oraz radiofonicznego.

Ceny usług:

Opłata instalacyjna: 216,00 zł brutto (modem zwykły) lub 360,00 zł (modem z WiFi)

Opłata abonamentowa:

 • AMATOR 100 Mb/s     – 49,20 zł brutto
 • DOMATOR 200 Mb/s  – 79,00 zł brutto
 • BIZNES 300 Mb/s      – 123,00 zł brutto

Opłata instalacyjna: 1,00 zł  brutto                                                       

          Opłata abonamentowa:                                   Modem zwykły:                       Modem z WiFi:

 • AMATOR 100 Mb/s                                            58,20 zł brutto                           64,20 zł brutto
 • DOMATOR 200 Mb/s                                         88,00 zł brutto                           94,00 zł brutto
 • BIZNES 300 Mb/s                                             132,00 zł brutto                         138,00 zł brutto

W tym dziale: